ARC peste Atlantic pentru autism


Daniela Bololoi Help Autism
Andrew 2700 mile pentru 2700 ore terapie!
Pe 19 noiembrie 2017, peste 280 de ambarcaţiuni cu vele iau startul în Regata Atlantic Rally for Cruisers (ARC). Velierul Andrew, un Elan Impression 434, cu echipaj integral românesc este una dintre ele.
Aurelian Bazgu, Adrian Vîrlan, Răzvan Neagu, Sorin Sanda, Alina Bazgu, Daniel Durigo, Tiberiu Duma, Eugen Radan și Daniela Bololoi sunt membri echipajului care pornesc într-o aventură unică și o provocare de fundraising pentru copiii cu autism "2700 de mile pentru 2700 ore de terapie" la bordul velierului Andrew (Elan 434).
Cu determinare, am decis sa ne depășim propriile temeri şi să dăruim prin propriul efort alte şi alte şanse la copilărie.
Plecat din luna septembrie din mările Greciei, velierul Andrew împreună cu cei 8 membri ai echipajului va intra în stramtoarea Gibraltarului în Oceanul Atlantic, va lua startul pe 19 noiembrie din Las Palmas (Grand Canaria) și va ajunge la finish pe 15 decembrie în Santa Lucia (Caraibe).
Alătură-te și tu celor 8 navigatori care traversează Atlanticul pentru copiii cu autism, cumpărând mile şi donând ore de terapie sau alegând unul dintre pachetele de mai jos:
• 30 euro (140 lei) – o oră de consiliere psihologică cu Daniela Bololoi, pentru 40 de donatori
• 100 euro (460 lei) – Sailing Break o plimbare de după-amiaza cu skipper Daniela Bololoi, membru al echipajului Andrew, pe Marea Neagră, în perioada mai – sept 2018
sau
Adventure Break – o aventură cu Transilvania-Adventure, oferită de Sorin Sanda, membru al echipajului Andrew, canyoning în Canionul Jgheabului în zona Petroșani sau rafting în Defileul Jiului, în perioada aprilie-iunie 2018
Primii 40 de donatori care susțin Regata ARC peste Atlantic cu 100 euro se pot înrola în una dintre aceste aventuri. Menționează în descrierea donației tale ce alegi.
• 200 euro (920 lei) – Self Break - weekend break pe Marea Neagră 2 zile de navigare pe Marea Neagră cu psiholog şi skipper Daniela Bololoi, în perioada mai-sept 2018.
20 de donatori care susțin Regata Arc peste Atlantic cu 200 euro se pot înrola în aceasta aventură.
• 250 euro (1150 lei) – 7 zile în Grecia, în aprilie sau octombrie pe ambarcațiuni cu vele alături de skipperi WTTA oferit de WHEEL Travel & Tour Agency.
2 donatori care susțin Regata Arc peste Atlantic se pot înrola în această aventură.
• 5000 euro (23.000 lei) - petrece 7 zile pe Andrew cu Yachting Travel, în Spania/Italia/Grecia alături de skipper Adrian Vîrlan care te va învăța să navighezi pe tine și 7 prieteni ai tăi, într-o expediție deosebită impreună cu psiholog Daniela Bololoi, în perioada iulie-septembrie.
Un grup de 8 donatori care susține Regata ARC peste Atlantic cu 5000 euro se poate înrola în această aventură.
• 10.000 euro (46.000 lei) – 10 zile on Andrew all inclusive– petrece 10 zile pe Andrew cu Yahting Travel în Caraibe alături de skipper Adrian Vîrlan care te învaţă să navighezi pe tine şi 7 prieteni ai tăi. Perioada ianuarie – februarie 2018
Un grup de 8 donatori care susține cursa noastră cu 10000 euro se poate înrola în această aventură.
Te așteptăm la bordul lui Andrew!!!
Recomandă-le prietenilor această campanie.
în beneficiul